Drukuj

Falowniki NORD SK 500E

SK500E

Przemiennik częstotliwości serii NORDAC SK 500E / 520E to efekt długoletnich doświadczeń przy tworzeniu falowników NORD. Podstawowe zalety nowego produktu to nowatorskie funkcje, zwarta konstrukcja i znakomite właściwości sterowania silnikami i ich charakterystykami.

Urządzenia te wyposażone są w bezprzewodowy system ciągłego sterownia mikroprocesorowego, który na bieżąco zapewnia optymalny stosunek napięcia do częstotliwości na podstawie zasymulowanego działania trójfazowego silnika asynchronicznego. Dzięki temu, przy maksymalnym początkowym momencie rozruchowym jak również w stanach chwilowych przeciążeń, prędkość obrotowa sterowanego silnika pozostaje utrzymywana na zadanym poziomie.

Wykonie akcesoriów dodatkowych w formie modułów umożliwia zaadaptowanie możliwości przetwornicy do indywidualnch potrzeb.

Z uwagi na dostępny zakres nastaw, urządzenie może zasilać praktycznie każdy silnik trójfazowy. Zakres mocy wyjściowej obejmuje wielkości od 0,25kW do 7,5kW w każdym przypadku ze zintegrowanym filtrem sieciowym. Zdolność przeciążeniowa urządzeń pozwala na obciążenie rzędu 200% trwające do 3,5 sekundy i 150% przez 60 sekund.

Parametry podstawowe przemiennika SK 500E:

- Wysoki początkowy moment rozruchowy i precyzyjna kontrola prędkości obrotowej silnika dzięki bezczujnikowemu sterowaniu wektorem pola wirującego.
- Możliwość montażu przemienników bezpośrednio obok siebie
- Dozwolony zakres temperatury otoczenia: 0 do 50°C (należy zapoznać się z szczegółami w instrukcji)
- Wbudowany filtr sieciowy o charakterystyce A - zgodny z normą EN 55011
- Automatyczny pomiar rezystancji stojana silnika
- Programowalne hamowanie prądem stałym
- Wbudowany przerywacz (chopper) rezystora hamowania
- 5 wejść cyfrowych, 2 wejsci aanalogowe, 2 programowalne przekaźniki i 1 wyjście analogowe
- Cztery niezależne zestawy parametrów możliwe do bezpośredniego przełączania między sobą
- Wbudowane interfejsy RS232/485 na zączu RJ12


Dystrybucja falowników NORD |  +48 (048) 383 01 44